Поради експертів

У цьому розділі команда компанії BNB зібрала безліч порад від експертів та різних статей, які знаходилися у відкритому простору мережі інтернет. Зауважуємо! Що поради у цій статті не відображають офіційного ставлення та підхід компанії BNB та компанія BNB не несе відповідальність за подальші поради та використовуючи їх, Ви берете відповідальність на себе.

Нижче перераховані теми, які будуть підійматися у цій підбірці порад (при натисненні на цікавляче вас питання – ви перейдете до тієї частини сторінки, де воно розкривається):

  1. Як чистити оббивку у 4 кроки
  2. Щоденна чистка та нагляд за м’якими меблями
  3. Як чистити м’які меблі з шкіри?
  4. Які засоби для оббивки варто використовувати?
  5. Яким чином видалити сліди від їжі?
  6. Яким чинов видалити сліди алкоголя та молока?
  7. Чим відтерти плями від воска та жвачки на м’яких меблях?
  8. Особливості видалення плям з різних фактур
  9. Кожзам або тканина – як обрати оббивку для кафе?
  10. Як обрати дизайн та колір дивану?
  11. Яку роль відіграє каркас?

1. Чистка обивки у 4 кроки

Очищати оббивку м’яких меблів дуже просто, зараз самі у цьому переконаєтесь – ось покрокова інструкція у 4 кроки:

  1. Пропилесосьте. Перш ніж приступати до миття, видаліть поверхневий бруд пилососом.
    Переконайтеся в правильному виборі насадки, щоб не пошкодити матеріал (м’яка щітка – це оптимальне рішення).
  2. Видаліть плями. Використовуйте вологі серветки або серветки з мікрофібри, змочені в оцті, щоб видалити видимі плями. Не забувайте протестувати обраний вами спосіб на невеликому і малопомітній ділянці поверхні.
  3. Загальна чистка. Акуратно протріть оббивку серветкою з мікрофібри, змоченою в мильному розчині. Дайте розчину вбратися і впливати на бруд, але використовуйте лише невелику кількість води, щоб не промочити диван наскрізь.
  4. Висушіть. Найкраще залишити м’які меблі сушитися природним чином. Щоб прискорити процес – відкрийте вікна і ретельно провітріть приміщення. Якщо ж вам не терпиться відпочити на свіжо-вичищеному дивані, деякі господині вважають за краще сушити оббивку феном.

2. Щоденна чистка та нагляд за м’якими меблями

При правильному догляді, генеральне чищення м’яких меблів можна буде проводити значніше рідше. Ось кілька порад, які допоможуть запобігти накопиченню пилу і бруду на оббивці вашого дивана:

  • Видаляйте плями одразу, після їх появи.. Якщо, так трапилось, що Ви пролили чи просипали щось на диван, не відкладайте чистку на потім – видалити свіжі плями набагато легше та швидше, чим боротися з застарілим брудом.
  • Пилососьте дивани та стільці раз на тиждень, щоб уникнути накопичення пилу та бруду, які втираються у поверхню при регулярному використанню меблів.
  • Прайте з’ємні частини м’яких меблів – регулярно.Порада: натягніть чохли на м’які меблі, поки вони ще вологі, щоб вони не деформувалися(стяглися)у процесі сушки.

Очищати м’які меблі не так складно, як здається. Слідкуйте вищезазначеним порадам, тоді ваші дивани та стільці завжди будуть чистими та гарними!

3. Як чистити м’які меблі з шкіри?

Якщо Ви власних шкіряного дивану, чистити його прийдеться іншими способами:

  1. Не використовуйте воду, вона може залишити пляма на оббивці.
  2. По можливості,чистить шкіряні меблі паром.
  3. Використовуйте засоби для чищення, що містять масла і віск, так як вони не тільки чистять, але і зволожують оббивку, запобігаючи утворенню тріщин і захищаючи її від пилу і бруду.

4. Які засоби для обивки варто використовувати?

Комерційні засоби для чищення оббивки можна придбати в більшості господарських магазинів, але існує і кілька альтернативних рішень, що включають продукти, більшість з яких напевно вже є у вас вдома:

  • Розмішайте м’який пральний порошокв невеликій кількості теплої води до створення піни.
  • Білий оцет відмінно підходить для боротьби з поверхневими плямами. Однак, вам все одно доведеться використовувати мильний розчин для більш глибинної чистки, а також ретельно провітрити м’які меблі, щоб позбутися від різкого запаху оцту.
  • Вологі серветки також служать зручним рішення для видалення поверхневих плям, так як вони не зашкодять волокна тканини і не зроблять вологою оббивку.

5. Яким чином видалити сліди від їжі?

Про те, як вивести пляму від кави з дивана знає достатня кількість господинь. Рецепт простий: в банку наливаємо трохи універсального мийного засобу, додаємо 2 столові ложки оцтової есенції і розмішуємо в 1 літрі води. Наносимо склад на проблемну зону, відтираємо, промочуємо сухою серветкою.

  1. Із завданням впорається харчова сода – насипаємо її прямо на оббивку, через 15 хвилин залишки змітаємо щіткою для одягу.
  2. Для засохлих слідів актуальні підігрітий гліцерин, розчин бури. Через 30 хвилин після нанесення засіб змиваємо милом.
  3. З арсеналу побутової хімії вибираємо «Unimax Ultra».

Прибрати пляма від соку з дивана відразу можна лужним розчином: в півлітра води розчиняємо 1 ст. л. соди, брудне місце протираємо губкою. З застарілими слідами доведеться повозитися. Повернуть первісну чистоту 5-10 крапель нашатирного спирту, розведеного в 100 г оцту. Наносимо ядерну суміш на поверхню і чекаємо, поки висохне. Місце кілька разів промиваємо чистою водою. З проблемою впораються «Ваніш», «Антіпятін». Свіжі відбитки хімічними засобами не прибирають. Залежно від їх походження використовуємо підручні засоби.

Як вивести пляму від шоколаду, джему без шкоди для тканини? Після висихання обробляємо поверхню мильною піною, протираємо нашатирним спиртом, обполіскувати водою з високою концентрацією солі. З білої оббивки простіше прибрати забруднення перекисом водню. Через 15 хвилин залишкові явища підуть разом з водою. Порада! Після ополіскування тканину досить промокнути рушником. Покриття має висохнути природним чином.

6. Яким чинов видалити сліди алкоголя та молока?

Розлите біле вино спочатку видаляємо тканинною серветкою, потім очищуємо поверхню медичним спиртом. Можна протерти кубиками льоду. Але що робити, якщо плями на дивані від червоного або рожевого напою не зникають? Тут технологія інша:

намітаємо сіль, чекаємо, доки вона забарвиться; змахуємо кристали вологою щіткою; витираємо тканину до суха.

Пиво добре реагує на мильну піну. Достатньо протерти поверхню пінним розчином, і від темних слідів не залишиться навіть спогадів. Вбиравшийся у волокна запах швидко вивітрюється після обробки водою, підкисленою оцтом (на склянку 1 ст. л). Актуально засіб “Unimax Ultra”.

Вивести старі плями з білого дивана можна перекисом водню, втерши кілька крапель в волокна. Через 5 хвилин густу піну знімаємо сухою серветкою. За потреби процедуру повторюємо. Не менш ефективний наступний метод:

змішуємо 50 г перекису, ложку дрібної солі, 100 г крохмалу; масу ложкою розподіляємо по поверхні; висохлу корочку видаляємо щіткою.

Розлите молоко змиваємо водою з миттєвим засобом. Якщо оббивка кольорова, беремо по 2 ложки гліцерину, води, 2 краплі нашатирного спирту, місцево обробляємо місця. Порада! Від невідомих забруднень позбавляємося нашатирним спиртом, розведеним у солоній воді.

7. Чим відтерти плями від воска та жвачки на м’яких меблях?

  1. Знімаємо застиглі краплі, кладемо зверху папір для випічки, прогладжуємо праскою.
  2. Насипаємо у пакет льодяні кубики, кладемо на жувальну гумку, через 3-5 хвилин вона легко відійде від волокон.Щоб від сечі не залишалося сліду і запаху, намочуємо губку і обробляємо пінкою поверхню. При стійкому запаху натираємо мило оббивку, через 20 хвилин промиваємо. Якщо тканина темна, використовуємо марганцовку. Змочену і віджату тканину у рожевому розчині залишаємо на 30 хвилин. Повторюємо процес 2 рази.

    Світлу мебель чистимо лимоном. Змиваємо місце, розпилюємо зверху з розпилювача сік цитруса. Після вбирання дію повторюємо, після промивання. Приємний аромат забезпечено. Допоможуть нашатирний спирт, водка. Оброблену ними поверхню промиваємо через годину. Можна придбати засіб для знищення запахів. Підійдуть “Flecken tuefel”, “Ваниш”.

    Пляму від води вивести складно. Доведеться знову зволожувати тканину, сушити струмом гарячого повітря, водячи феном по колу і постійно витираючи краї вологою рушником. Порада! Якщо в домі є діти, від складів з різким ароматом краще відмовитися.

8. Особливості видалення плям з різних фактур

Під час вибору засобів для чищення орієнтуємося на якість матеріалів. Велюр та плюш погано витримують пилосос та хімчистку. Для відновлення ворсу його потрібно розчісувати м’якою щіткою. Шеніл псується після контакту з водою, тому плями з дивана видаляємо сухим методом (содою, мелом).

З жаккарду з однотонних ниток не можна видалити жир, чорнила без шкоди для зовнішнього вигляду. Покриття зі штучних ниток швидко вигоряє, тому краще уникати агресивних розчинів. Найкращий варіант – дорогий скотчгард з пропитками, що відштовхують бруд.

Флок добре чиститься, але волокна швидко накопичують запахи та пил. Якісним вважається матеріал з ворсом з войлоку. Чищення гобелена краще довірити клинінговій компанії. Він боїться пилу, втрачає фарби від агресивних засобів. Змішані тканини стійкі до зношування, різних видів чищення, деформації. Для дому, де проживають тварини, підійдуть алькантара, арптек. Практичні штучна замша, ацетатні тканини, однак при видаленні забруднень без розводів не обійтися. Щоб спростити догляд за м’якою меблями, краще використовувати знімні чохли, накидки.

9. Кожзам або тканина

Нерідко замовники втрачаються під час вибору оббивки для диванів у закладах громадського харчування. Це не дивно, оскільки сучасний асортимент може похвалитися багатством меблевих тканин або штучної шкіри. Оббивка – це один із головних аспектів, на які повинен звертати увагу покупець. Адже на нього покладена велика відповідальність: бути красивою, приємною на дотик, практичною і т.д. Тому перед придбанням меблів краще ознайомитися з усіма запропонованими варіантами. Один із перших виборів – це між меблевою тканиною та штучною шкірою. У цій статті ми спробуємо розібратися, який саме матеріал буде кращим помічником у обслуговуванні клієнтів. Який матеріал відрізняється більшою стійкістю до експлуатації, надійністю, довговічністю та легкістю у догляді. Це важливі нюанси, які здатні суттєво вплинути на зовнішній вигляд м’якої меблі та тривалість її служби. На офіційних сайтах наших постачальників Ви можете ознайомитися з характеристиками та фотографіями матеріалів для оббивки. Ергономіка та зовнішній вигляд меблів. Комфорт перебування відвідувача у закладі – це важливий аспект. Адже людині необхідно знаходитися в комфортних умовах та мати можливість насолоджуватися відпочинком та смачною їжею. Для цього оббивка повинна бути приємною на дотик. Звичайно, меблева тканина перемагає, оскільки вона набагато м’якша та тепліша. Диван з оббивкою з такого матеріалу відрізняється більшою комфортністю. Тем не менше, штучна шкіра виглядає набагато солідніше. Іноді такий вибір обумовлений інтер’єрним напрямком оформлення закладу.

Цей матеріал виглядає дуже гарно та доповнює дизайн. В будь-якому випадку, кінцевий вибір залежить від особистих уподобань замовника. Догляд та практичність. У цьому питанні однозначно перемагає штучна шкіра. Цей матеріал, завдяки своїй структурі, дозволяє легко доглядати за меблями. Навіть якщо їжа або напої розлилися, видалити їх буде нескладно. Волога серветка з мінімальною кількістю мийного засобу легко виправить ситуацію і видалить забруднення. Меблеві тканини потребують набагато більше зусиль. Для їх чищення використовують пилосос або спеціальні щітки. Щоб спростити процес чищення, часто тканину пропитують спеціальними засобами, щоб вона стала водонепроникною. В результаті, якщо на оббивку потраплять напої, рідина стече краплями, а залишки можна буде легко прибрати серветкою. Але таке покриття не довговічне, вже через декілька років шар стане меншим і може втратити свої якості. Окремою категорією матеріалів часто вважають тканини з вогнетривалими властивостями. Особливо гостро це стосується кальянних і будь-яких закладів, де є зали для курців. На жаль, таких тканин не існує. Навіть найміцніша і надійна оббивка з меблевої тканини або штучної шкіри постраждає від попадання вугілля і призведе до появи опілків або навіть загоряння. В результаті таку мебель доведеться або перетягувати знову, або накладати заплатку.

Що в будь-якому випадку затягне додаткові витрати. Стиль та дизайн меблів. У цьому питанні обмежень практично не існує. Сучасні виробники розбаловують споживачів великим різноманіттям кольорів та стилістичних напрямків. Ви легко зможете знайти тканину в клітинку, смужку, з різними малюнками, принтами та їх поєднанням. Навіть створити меблі в східному стилі буде дуже легко, обравши оббивку з виразним етнічним нахилом.

Це ідеальний варіант для подібних тематичних закладів. Окрім того, доступні різні види меблевих тканин (жаккард, бархат, шенил та інше). Стійкість до зношування. Звичайно, важливим моментом при виборі є міцність оббивки. Для комерційної меблі цей показник становить не менше 20 тисяч циклів за Мартіндейлом. Але реалії показують, що цей показник краще підбирати між 35 до 50 тисячами циклів. На сучасному ринку можна знайти різні матеріали (як тканину, так і штучну шкіру) з різною ступенем стійкості до зношування. Такі характеристики чітко відображаються на їх вартості, тому чим матеріал дорожчий, тим краще його показники. Щоб якось класифікувати меблеві тканини, виробники розділили їх на категорії. І, відповідно, до високу категорію увійшли найкращі зразки, а в низьку – з меншим показником. BNB – виробник м’якої меблі для кафе та ресторанів.

Компанія BNB завжди рада допомогти Вам у виготовленні меблів для кафе, барів та ресторанів. Наша компанія є виробником, тому Ви, оминаючи будь-яких посередників, можете замовити меблі комерційного призначення за приємною ціною та в короткі терміни. Це можуть бути різні предмети меблів, наприклад, дивани або крісла для КаБаРе. Окрім того, їх можна безпечно використовувати в офісах, салонах краси та будь-яких громадських місцях. Ми легко виготовимо меблі за Вашими проектами або з урахуванням окремих побажань. Наша фірма є прямим виробником м’якої меблі для кафе, ресторанів, барів, офісів. На підставі багаторічного досвіду роботи, ми рекомендуємо оббивочні матеріали від перевірених постачальників. Навіть штучні шкіри і тканини 1 категорії пройшли перевірки часом і можуть бути використані для комерційної меблі. Така мебель на кілька років збереже чудовий зовнішній вигляд. А тканини 3-4 категорії на довгі роки стануть вірними помічниками в обслуговуванні клієнтів. І замінити її доведеться лише за Вашим власним бажанням.

10. Як обрати дизайн та колір дивану?

Як обрати колір меблів: Поради для оформлення інтер’єру

Колір меблів відіграє важливу роль у створенні атмосфери кімнати. Він може зробити простір затишним або, навпаки, агресивним, розширити чи звузити його. Також кольором можна визначити функціональні зони в кімнаті або об’єднати різні приміщення.

Теплі відтінки, такі як червоний або помаранчевий, випромінюють тепло і енергію, тоді як холодні відтінки, наприклад синій або блакитний, мають заспокійливий ефект. Крім того, поєднання теплих і холодних кольорів може створювати розслаблюючу атмосферу.

Правила колірного кола допомагають збалансувати використання трьох або більше кольорів. Наприклад, у весняному інтер’єрі жовтий може виступати як основний колір, а додаткові – білий, рожевий, червоний, зелений, фіолетовий або синій. При цьому використовують декор з жовтого металу.

У літньому інтер’єрі блакитний може бути основним кольором, а додатковими – білий, коричневий, сірий, фіолетовий, зелений, бежевий, рожевий, чорний або червоний. Тут добре підійде сріблястий декор.

Для осіннього інтер’єру можна вибрати червоний колір як основний, а додатковими – синій, коричневий, фіолетовий, жовтий, білий, зелений, сірий чи рожевий. Використовують декор з червоного та жовтого металу.

У зимовому інтер’єрі синій може бути основним кольором, а додатковими – жовтий, білий, зелений, сірий, рожевий, чорний чи червоний. Для декору використовують чорний та білий метал.

Поєднання кольорів меблів із декором стін може бути різним, враховуючи основні правила, а саме такі варіанти:

Варіант 1: Білі стіни пропонують безмежні можливості для вибору меблів, що означає, що ви можете змінювати колірну палітру кімнати на свій смак. За таких умов можна експериментувати з великою кількістю кольорів, від яскравих до темних. Чи вибрати червоні, червоно-коричневі, темно-жовті, помаранчеві, коричневі, бордові, сині, бузкові, зелені, фіолетові, пурпурові або чорні меблі, це залежить від вашого особистого стилю та вподобань.

Варіант 2: Якщо ваші стіни мають зелений колір, обирайте меблі, які гармонійно впишуться у таку палітру. Темно-червоні, червоно-зелені, темно-жовті, коричневі, темно-сині, фіолетові, білі, світло-оранжеві та світло-сірі відтінки будуть ідеальними для створення затишної атмосфери в такому приміщенні.

Варіант 3: При наявності рожевих стін варто утриматися від бузкових і червоних меблів, оскільки вони не будуть гармонійно поєднуватися. Зате блакитні, сині та сірі меблі створять чудовий і естетичний вигляд приміщенню.

Варіант 4: Стіни світло-синього кольору не варто поєднувати з коричневими меблями, краще вибрати бордові, темно-червоні, сірі, блакитні, темно-жовті, темно-сині, чорні або білі, щоб створити баланс та гармонію в інтер’єрі.

Варіант 5: Світло-коричневі стіни добре гармоніюватимуть з меблями темно-зеленого, темно-синього, темно-червоного чи темно-коричневого кольору. Проте меблі жовтого та білого кольорів можуть порушити цю гармонію, тому їх варто уникати.

Варіант 6: Темно-червоні стіни ідеально поєднуються з меблями світло-зеленого, світло-синього, бежевого, світло-сірого, білого кольорів. Однак коричневий колір меблів не є найкращим вибором для такого інтер’єру.

Варіант 7: Жовті стіни гармонійно виглядатимуть з меблями темно-червоного, фіолетового, синього, темно-сірого, коричневого, чорного кольорів, але меблі білого та помаранчевого кольорів можуть порушити цю гармонію та створити протилежний ефект.

Варіант 8: Сірі стіни не дуже підходять для меблів білого та жовтого кольорів, проте меблі чорного, темно-коричневого, темно-червоного, червоного, оранжевого або синього кольорів будуть виглядати стильно та гармонійно.

 

11. Яку роль відіграє каркас у м’яких меблях?

Насправді це питання мало було розглянути на першому місці у списку. Але все ж таки практично всі спочатку звертають увагу на дизайн виробу, а вже потім оглядають його на предмет міцності і якості. Хоча саме каркас часто впливає на вартість м’якої меблі і, відповідно, забезпечує тривалість її служби. Найкращі каркаси, як правило, виготовляються з дерева або металу, або з комбінації цих матеріалів: вони є найміцнішими, довговічними, найстійкішими до механічних пошкоджень і можуть бути відремонтовані у разі дефектів і поломок.

Моделі з МДФ або ДСП краще не придбавати в тих випадках, коли ви хочете, щоб м’яка мебель послужила вам дійсно довго. Вироби з цих матеріалів є найбільш доступними, що може привернути багатьох споживачів, але доступність залишиться єдиним плюсом такої меблі. З мінусів можна вказати низьку міцність і крихкість (особливо рухомих частин), недовговічність. ДСП, зокрема, – це матеріал, який складається з деревних опилок, склеєних клеєм. Клей може відрізнятися сумнівною екологічністю, а сам матеріал – швидко розсипатися.

Звичайно, ви можете обрати диван чи крісло та купити диван на нашому сайті BNB.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!